Кросби отбелязва своя 19-и гол за сезона, добавя победител в дузпите, докато Пингуинс надделяват над Хърикейнс с 2-1
AP News | 2023-12-22 | 05:08:49

ПИТСБЪРГ (AP) — Сидни Кросби вкара 19-ия си гол за сезона в регулацията и след това победи Пьотър Кочетков в дузпа, за да спечели Питсбърг Пингуинс над Каролина Хърикейнс с 2-1 в четвъртък вечерта.

Алекс Неделкович направи 23 спасявания и отхвърли и трите опита на Каролина в дузпите, докато Пингвините победиха Хърикейнс едва за трети път в 13 срещи .

Теуво Теравайнен отбеляза своя 12-и гол за сезона за Ураганите. Кочетков спря 24 изстрела, а дузпата на Каролина отклони всичките пет възможности на Питсбърг с предимство на човека, включително една в продълженията. И все пак Кочетков не успя да засегне удара на Кросби отблизо в дузпите, когато Пингвините спечелиха за четвърти път в пет мача.

Ураганите дойдоха с известна инерция след съмнително начало. Каролина влезе с точки във всеки от последните си пет мача, за да се движи към върха на задръстването в средата на Източната конференция с наближаването на Коледа.

Това е задръстване, което Пингвините гледат нагоре през по-голямата част от сезона, въпреки че напоследък има признаци, че се приспособяват към по-консервативния, отговорен в защита подход, който старши треньорът Майк Съливан се опитва да ги накара да играят последователно .

За отбори с толкова динамични играчи начело, положенията за гол бяха трудни за постигане на ранен етап. Рикард Ракел — заседнал в суша без голове, която достига до април — почти проби със страхотен бекхенд през първия период, който се отклони от гредата.

Ракел изведе Кросби минути по-късно с красив въртящ се бекхенд пас, който намери Кросби да пронизва вратата. Отклоняването на Кросби хвана Кочтков неподготвен и стрелна в мрежата, за да даде преднина на Питсбърг с 8:51 в мача.

Каролина започна да повишава напрежението в средата на втория период, притискайки Пингвините край, докато създава възможности около Неделкович. Тервайнен най-накрая проби с повече от малко помощ от защитника на Питсбърг Крис Летанг, който видя централния пас на Тервайнен да се отбие от скейта му и в мрежата на Питсбърг, за да изравни 14:52 във втория.

Темпото най-накрая се повиши през последния период и в продълженията, но Пингвините не можаха да намерят начин да промъкнат удар покрай Кочетков, който получи помощ от пост при удар на Кросби в следващите секунди, който се отклони желязото и далече от опасност.

СЛЕДВА Hurricanes: Приемете New York Islanders в събота.

Penguins: Пътувайте до Отава в събота.